A jólét a Magyarországon közkeletű felfogással szemben, nem csupán a fogyasztás, vagy a szükségletkielégítés szintjéhez kapcsolódó fogalom. Az emberi élet ugyanis nem csak abból áll, hogy eszünk, iszunk, öltözködünk. Természetesen ezek is részei, de sokkal meghatározóbb tényező, hogy cselekvéseink mennyire vannak összehangban vágyainkkal, preferenciarendszerünkkel. Cselekvéseink közül általában a gazdasági tevékenység az, ami a leginkább kitölti életünket, hiszen ennek révén gondoskodunk létfenntartási szükségleteinkről.

Cselekvéseink szabadságát a társadalmunk határozza meg azáltal, hogy szabályokat alkot. Az emberi történelem jelentős részében a közösség meghatározta, hogy a társadalmi hierarchiában elfoglalt helytől függően az egyes emberek mit tehetnek meg és mit nem. A fejlődés azonban azt mutatja, hogy az egyének egyre nagyobb szabadsággal rendelkeznek létfenntartásuk érdekében folytatott tevékenységük megválasztásában. Az információs társadalom korában ez a folyamat különösen felgyorsul és egyre nagyobb társadalmi rétegeknek válik lehetővé az egyéni önmegvalósítás és a társadalmi kényszerek diktálta munka kevésbé jellemző. Magyarország sajnos ebben a folyamatban jelentősen elmaradt a fejlett országoktól. Egyesületünk ennek érdekében szeretne tenni.

A jólét tehát nem csupán a közgazdasági fogalom. A közösségi szabályozáson túlmenően sok múlik az egyénen, hogy mennyire ismeri önmagát, saját preferenciarendszerét, mit hajlandó érte tenni, mennyire tudja összhangba hozni létfenntartási igényeit ezekkel. A közösség működése, a társadalmi szolidaritás, azonban jelentősen segítheti ezek kifejlődését ezért a közgazdasági gondolkodás, az ezek segítését célzó társadalmi mechanizmusok kialakítása mindehhez nélkülözhetetlen.

A Wellbeing Economy Alliance a világ 350 szervezetét fogja össze ezen célok és elvek helyi társadalomban való érvényesítése érdekében. A WEAll a szervezetek, szövetségek, mozgalmak és egyének vezető együttműködése, amely a világ átalakításán dolgozik. A Közjóért és Közbizalomért Egyesület az első kelet-közép-európai szervezet, amely csatlakozott a mozgalomhoz.