Egyesületünk számára kiemelt jelentőséggel bír a szólás- és véleményszabadság elősegítése a magyar társadalomban. Véleményt formálni esetleg érdemben vitázni azonban csak akkor lehet, ha valós tények birtokában vagyunk. Mérték-adó projektünkkel szeretnénk segíteni a valós tényeken alapuló tájékozódást.    

Az elmúlt időben számos tanulmány kimutatta, hogy a kelet-közép-európai régióban a magyar társadalom különösen kiszolgáltatott az online félretájékoztatással szemben. A félretájékoztatás, a hamis adatközlés pedig azért problémás, mert sebezhetővé és kiszolgáltatottá teszi a társadalmat, aláássa a demokratikus értékeket, és regionális szinten is bizonytalanságot kelt.  Az információszabadság alapvető emberi jog és a demokrácia sarokköve; Az elmúlt években azonban sajnos Magyarországon, egyre nagyobb lett a szkepticizmus, hogy a tényeket valóban meg lehet-e ismerni/kideríteni. Ez a fajta szkepticizmus pedig a demokráciák destabilizálására törekvő rosszindulatú hatalmak malmára hajtja a vizet. Szerte a világon számos polgári kezdeményezés indult a fake news probléma kezelésére, például Hollandiában, Litvániában, Csehországban.  

Egyesületünket részben ezek a kezdeményezések is inspirálták arra, elindítsa Mérték-adó projektjét.  Szeretnék felvértezni az embereket azzal a tudással, hogy értékelhessék az online források hitelességét és így nagyobb valószínűséggel dönthessék el egy adott hírről, hogy az valódi-e vagy hamis. Ennek érdekében a szabadság és bizalom pontjaiként tevékenykedő munkatársaink helyi képzéseket szerveznének, illetve szeretnénk együttműködni, kormányzati, önkormányzati és civil szervezetekkel is.